English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ
Dekanın Mesajı

    Erzurum Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi,  ülkemizin hızla artan mühendis ihtiyacını karşılamak üzere; araştırmacı, katılımcı, çözüm üreten, etik değerlere sahip ve kendine güvenen mühendisleri yetiştirmeyi kendine hedef edinmiştir. Fakültemiz bu amaçla  2012 yılında Makine Mühendisliği Bölümü ile başladığı eğitim faaliyetine İnşaat Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam etmektedir.

    Mühendislik eğitiminde teorik bilgilerin yanı sıra bu bilgilerin özümsenmesinde oldukça önemli olan pratik uygulamaları gerçekleştirebilmek amacıyla Fakültemiz bünyesinde kısa zamanda modern öğrenci laboratuvarları kurulmuştur. Böylece öğrencilerimiz bu laboratuvarlarda derslerde gördükleri konuların uygulamalarını gerçekleştirerek geleceğe daha donanımlı hazırlanma imkanı elde etmektedirler. 

    Öğrencilerimizin, mühendislik formasyonu kazanırken mühendislik bilimlerinde en yeni bilgileri, en iyi şekilde öğrenebilmeleri Fakültemizin en önemli hedeflerinden biridir. Bu kapsamda Fakültemizde, öğrencilerin derslerde sadece dinleyen ve pasif konumdaki eğitim yaklaşımının aksine, derse aktif katılımını sağlayan ve ders esnasında değerlendirmeye imkan veren Flipped Classroom (Ters-Yüz Sınıf) yaklaşımı ile eğitim verilmektedir.

    Fakültemiz eğitimdeki yeni yaklaşımları içselleştirmiş genç ve dinamik bir eğitim kadrosu ile geleceğin teknolojisine yön verecek gençleri yetiştirmektedir.

Sizleri de aramıza bekleriz...

Dekan
Prof. Dr. İrfan KAYMAZ

Dekanın Mesajı

Erzurum Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlik Fakültesi’ni tercih eden ögrencilerimiz, ülkemizin mevcut 6 Teknik ÜniversitesindenDevam

Bağlantılar

Sizler için önerebileceğimiz yararlı bir çok bağlantıya burdan ulaşabilirsiniz. Bağlantıların tümü Kurumların resmi web sayfalarıdır... Devam

Galeri

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi görselleri Devam